Diétne princípy, ktoré zlepšujú mužské libido.

zvýšenie libida

Žiadostivosť robí muža odvážnym, ale láska je vždy zastrašená – hovorí príslovie.

Podľa rôznych štatistík môže nedostatok libida ovplyvniť až 15% mužov a tieto miery sa každoročne zvyšujú. Títo ľudia sa necítia úplne spokojní so sexuálnym životom. To často vedie k rozvoju depresívnej nálady alebo dokonca depresie. Pri pohľade z druhej strany však samotný výskyt depresie negatívne ovplyvňuje účinnosť u 70% mužov! Životné prostredie je teda mimoriadne nepriaznivé, ale znamená to, že s tým nemôžeme nič urobiť?

Zdroj sexuálnej energie by sa nemal hľadať iba v drogách a náhradkách. Malo by sa pamätať na to, že najčastejšou príčinou impotencie u mužov je nadváha, hypertenzia, vysoký cholesterol a cukrovka. Predtým, než siahnete po magických tabletách, je vhodné skontrolovať, čo je na tanieri vášho partnera. Strava má mimoriadne významný vplyv na zdravie, fyzickú zdatnosť a energiu v posteli. Aké je teda najlepšie jedlo na zlepšenie libida?

Začnime najčastejšou chybou v boji za správne libido

Zneužívanie alkoholu môže negatívne ovplyvniť Erekciu u mužov a spôsobiť dočasný problém s erekciou. Dobrou správou je, že konzumácia jedného alebo dvoch nápojov môže zase zvýšiť vašu sexuálnu túžbu. Je tiež potrebné vedieť, že zo zdravotných dôvodov je lepšie osloviť červené víno, ktoré má pozitívny vplyv na náš kardiovaskulárny systém, av prípade mužov má priaznivý vplyv aj na libido.
Niektoré lieky môžu mať nepriaznivý vplyv na mužskú sexuálnu výkonnosť. Zahŕňajú napríklad lieky proti bolesti na zníženie krvného tlaku a antidepresíva. Problémy s erekciou môžu byť tiež dôsledkom liekov, ako sú amfetamíny, kokaín alebo marihuana.

zvýšenie libida

Problémy s libidom – zložité cukry namiesto jednoduchých

Ľudia s problémami s erekciou by sa mali určite pozrieť na to, čo sacharidy (cukry) poskytujú vo svojom dennom jedle pre telo, a ak je analýza nepriaznivá – mali by sa zmeniť stravovacie návyky. Karta erekcie by mala obsahovať menej jednoduché a zložitejšie cukry. Čo jesť pre potenciu? Pokiaľ ide o obsah komplexných cukrov, bude dobré:

 • Celozrnný chlieb
 • cestoviny
 • Hrubé zrná
 • Hnedá ryža
 • Obilné vločky
 • zemiaky
 • strukoviny
 • Hľuza zelenina

Spotreba potravín obsahujúcich jednoduché cukry, a preto silne sladených, by sa mala obmedziť. Ale pozor – v tejto súvislosti môžete spomenúť aj väčšinu ovocia, ktoré na druhej strane dodáva telu cenné vitamíny. Špecialisti v tejto oblasti odporúčajú udržiavať zdravú rovnováhu.

Aké bylinky pre mužov libido?

Libido určuje schopnosť tela dosiahnuť sexuálne odpovede. U mužov je potencia vyjadrením stavu sexuálneho výkonu. Muži, ktorí zápasia s poruchami potencie, t. J. S možnosťou erekcie a pohlavného styku, používajú rôzne prostriedky. Vždy je čas na farmakologické opatrenia. Najdôležitejšie však je vyskúšať si prírodné metódy, t. J. Byliny, ktoré stimulujú potenciu. Bylinná liečba môže byť nápomocná pri liečbe porúch potencie u mužov, ktorí netrpia vážnymi vývojovými chorobami a sexuálne problémy sa vyskytujú nepravidelne. Nižšie je uvedený zoznam bylín, ktoré zlepšujú potenciu.

 • Ženšenový koreň
 • Koreň Maca
 • Sabal dlaň
 • Púšť Damiana
 • Ginkgo biloba
 • sladkého drievka

Stručné zhrnutie boja o dokonalé mužské libido

Správne vyvážená strava, v tomto prípade spolu s primeranou Fyzickou aktivitou, je potrebná na dosiahnutie zdravej telesnej hmotnosti. Pravidelná fyzická aktivita tiež účinne pomáha znižovať stres a zlepšuje fungovanie celého tela, čo podporuje libido. Niektoré z nesprávnych stravovacích návykov, najmä ak sa vyskytujú v dlhodobom horizonte, môžu negatívne ovplyvniť celkové zdravie a prispieť k zníženiu účinnosti celého tela, a tým aj k sexuálnemu výkonu.

Pochádzam z Košíc. Od roku 2012 som dietológom. Pomohol som stovkám ľudí s rôznymi problémami. Najväčšiu spokojnosť cítim vtedy, keď vidím u svojich zverencov nielen efekty, ale predovšetkým zmenu spôsobu myslenia a prístup k jedlu. Špecializujem sa na autoimunitné ochorenia a zníženie telesnej hmotnosti.