Erektilná dysfunkcia. Čo robiť, ak máme problém s erekciou. Ako bojovať s problemami s erekciou

Erektilná dysfunkcia. Čo robiť, ak máme problém s erekciou. Ako bojovať s problemami s erekciou

Keď sa objavia erektilná dysfunkcia, človek sa môže cítiť veľmi nepríjemne, povedzme to veľmi slušne. Problémy s erekciou sa týkajú obrovského množstva mužov všetkých vekových kategórií a príčiny sú veľmi odlišné. Často je spôsobené emocionálnymi poruchami, ale v obrovskom počte prípadov ide o fyzické choroby. Ak diagnostikujeme problém dobre, erektilná dysfunkcia nemusí byť koniec sveta. V závislosti od povahy problému môžete prijať vhodné opatrenia na odstránenie problému.

Odkiaľ sa berú erektilná dysfunkcia?

Veľmi často erektilná dysfunkcia súvisia s emocionálnym (mentálnym) stavom muža. Stresujúci životný štýl, nedostatok duševného odpočinku od stresujúcej práce, všetky problémy, ktoré nás zaťažujú, to všetko môže negatívne ovplyvniť sexuálny život muža. Emocionálne problémy tiež veľmi často obmedzujú telesný kontakt medzi partnermi. Jedná sa o psychologické problémy, ktoré môžu spôsobiť erektilnú dysfunkciu.

Ďalším dôvodom problémov s erekciou je najčastejšie úplne normálne starnutie organizmu. S vekom sa hladina testosterónu znižuje a môže významne znížiť libido. U mužov stredného veku sa objavujú rôzne typy ochorenia, ktoré môžu spôsobiť problem s erekciou. Patria tu m. n. neurologické poruchy, obehové poruchy, choroby prostaty, cukrovka a mnoho ďalších. Do tejto kategórie dôvodov môžeme tiež zaradiť nezdravý životný štýl, vrátane zlej výživy, nedostatku cvičenia, konzumácia alkoholu alebo fajčenie cigariet.

Ako rozpoznať problémy s erekciou? Čomu venovať pozornosť pri vzniku problémov s erekciou

S ohľadom na to, čo bolo už vyššie spomenuté, muž by mal vedieť, kde leží jeho problém s erekciou, v hlave? V tele? Alebo možno v oboch aspektoch …
Ak budeme mať pocit, že naše zdravie je úplne v poriadku a chýba nám túžba po zblížení, urobme si analýzu našich emócií a pocitov, možno že naše vzťahy s naším partnerom zaostávajú. Mali by ste sa na seba tiež pozrieť zo strany a zamyslieť sa, či nepotrebujete odpočinok, fyzický a duševný.

  • Ak sme si istí, že s nami niečo nie je v poriadku, a necítime sa dobre, čo ovplyvňuje naše libido, mali by sme sa pokúsiť diagnostikovať, kde je dôvod takéhoto stavu.
  • Mali by ste sa samozrejme spýtať sami seba, “robím všetko pre to, aby som bol v dobrom fyzickom stave?”. Odpoveď na túto otázku by nás mala naviesť na správnu cestu.
  • Problém s erekciou má vždy nejakú príčinu, čím skôr je odhalená, tým väčšie sú šance
    na rozlúčku s problémami s erekciou.

erektilná dysfunkcia, problem s erekciou, problemy s erekciou

Erektilná dysfunkcia môže viesť k mnohým ďalším problémom

Bohužiaľ … keď má muž erektilnú dysfunkciu, môže to viesť k mnohým ďalším nepríjemnostiam. Reč je hlavne o zhoršení vzťahu s partnerkou. Pre muža nie je nič horšie ako vedieť, že nie je schopný uspokojiť potreby svojej partnerky. Každý vie, k čomu táto situácia speje, nič príjemné. Treba tiež dodať, že problémy s erekciou vedú k určitému zníženiu sexuálnej aktivity a ako viete … menej sexu, telo nefunguje tak, ako by malo.

Ako sa vysporiadať s erektilnou dysfunkciou? Čo robiť, keď máme problém s erekciou…

Ak je zdrojom problému psychologický problém, je nutné zvážiť možnosť vyriešenia problému. Často ide o potrebu zlepšiť váš vzťah s partnerkou alebo riadiť svoj vlastný život spôsobom, ktorý nám nespôsobuje nervy a stres. Je jasné, že to nie je ľahké, pretože ľudský život je tak zložitý, že sa nezameriava len na posteľových záležitostiach … musíte sa však pokúsiť.

Ak sú erektilná dysfunkcia spôsobené zlým stavom nášho organizmu je potrebné podniknúť kroky na jeho zlepšenie. Ak je príčinou ochorenie, rozhodne choďte k lekárovi. Ak vediete nepríliš zdravý životný štýl, je nutné ho samozrejme zmeniť.

Ako bojovať s erektilnou dysfunkciou? Ako odstrániť tento nepríjemný stav?

Povedzme, že sme si vedomí príčin problémov s erekciou, vieme prečo atď. Nebojte sa bojovať za lepší sexuálny život! Je nutné vykonať rozhodujúce kroky na vyriešenie problému. Pokiaľ je nutné zlepšiť vzťah s partnerkou – urobte to, a to aj na úkor obetí. Ak sme chorí – liečme sa, je to nutné. Ak nám chýba energia a libido, pomôžte si doplnkami, na trhu nájdete tabletky na erekciu.

Znížené libido neznamená koniec sveta. Nebojte sa bojovať s erektilnou dysfunkciou!

Jedni povedia “čo ešte môžem stratiť?” iní “žije sa len raz” a je v tom veľa pravdy. Náš život nemusí byť utrpením, stačí si uvedomiť problém a mať chuť zlepšiť situáciu. Ak sa pozrieme na
túto tému vážne, problém s erekciou nemusia trvať večne.

Sending
User Rating 5 (1 vote)

Pochádzam z Košíc. Od roku 2012 som dietológom. Pomohol som stovkám ľudí s rôznymi problémami. Najväčšiu spokojnosť cítim vtedy, keď vidím u svojich zverencov nielen efekty, ale predovšetkým zmenu spôsobu myslenia a prístup k jedlu. Špecializujem sa na autoimunitné ochorenia a zníženie telesnej hmotnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

* Checkbox GDPR is required

*

I agree