Všetko, čo potrebujete vedieť o obezite. Ako sa s tým vysporiadať?

obezita

Viac a viac ľudí má nadváhu. A aj keď je to podmienka, že by ste nemali myslieť na ľahko. Nadváha so sebou prináša všetky druhy zdravotných rizík, ako je cukrovka a srdcové choroby. Zabrániť tejto biede, jesť zdravo a umiernene.
Hlavným problémom je, že trénujeme menej a menej, ale stále dopĺňame naše žalúdky množstvom potravín bohatých na energiu.

Psychické a organické príčiny

Prečo sa nadmerný pas prejavuje na mechanizmoch erekcie? Podľa odborníkov by sa mali brať do úvahy dva faktory: psychologická zložka spojená s pocitom hanby, ktorú cítia (najmä obézni) voči telu.
A potom organická zložka, ktorá zahŕňa metabolický endokrinný systém a krvné cievy. Tukové tkanivo skutočne modifikuje rôzne vaskulárne parametre, ktoré ovplyvňujú prirodzený erekčný mechanizmus.
Okrem toho obézni ľudia majú často nízku hladinu testosterónu v krvi. V skutočnosti tento hormón reguluje, okrem iného, sexuálnu túžbu, ktorá zmizne s jej významným poklesom.
Nanešťastie, nadváha je často sprevádzaná zvýšením hladiny cukru v krvi a je dobre známe, že jeden z troch pacientov s diabetom tiež trpí erektilnou dysfunkciou. A výstražné zvony pre dobré sexuálne zdravie sú tiež hypertenzia a zmeny lipidov, ako je vysoký cholesterol.

Abdominálna Obezita – ako znížiť množstvo tuku v žalúdku?

Jedzte múdro. Vyberte si biele mäso, hydinové mäso, nahradiť tukový olej, biely chlieb – celý chlieb. Vzdať pečené a varené jedlá, pretože absorbujú tuk. Nekupujte slané tyčinky, orechy, hranolky, bary alebo hamburgery. Zapojte morské plody do stravy – obsahujú omega-3 kyseliny, ktoré znižujú celkový cholesterol a zvyšujú dobrý cholesterol. Jedzte 5 krát denne, ale nie moc. Nebudete sa cítiť hladní a vaše telo si zvykne na cyklickú produkciu tráviacich štiav.

Praxou. Ľudia s obezitou by však mali starostlivo dávkovať svoju fyzickú aktivitu, aby nedošlo k preťaženiu kĺbov alebo k odradeniu od cvičenia. Ak trpíte chronickým ochorením, napr. Hypertenziou, diabetom, určte typ aktivity lekára. Aby cvičenia nadobudli účinnosť, musíte ich systematicky pracovať – ​​min. Trikrát týždenne v rovnakých dňoch; najmenej 40 minút, pretože iba po 30 hodinách začne telo účinne spaľovať telesný tuk (najlepšie je cvičiť súčasne); Intenzívne – pri absencii kontraindikácií, srdcová frekvencia by mala byť 110-115 / min, keď máte 20-40 rokov a 100-105 / min pri 41-60 rokoch; stabilným tempom, ktoré sa môže zvyšovať, keď budete postupovať. Najlepšia fyzická aktivita pre ľudí s abdominálnou obezitou je chôdza, behanie, jazda na bicykli, plávanie, nordic walking, strmé prechádzky, ale stojí za to pohybovať sa pri každej príležitosti.

Prekonať stres. Udržať rovnováhu medzi obchodným a súkromným životom. Pri organizovaní dňa si ponechajte zoznam priorít a neznepokojujte sa príliš veľa. Nájdite si aspoň pol hodiny pre seba každý deň. Tak to, čo vás uvoľní. Odporúča sa jóga, relaxačná hudba, meditácie. Stojí za to robiť jednoduché cvičenie na konci ťažkého dňa. Sadnite si na podlahu na päty, položte ruky pred seba a držte ruky a prsty. Zatvorte oči a relaxujte. Vezmite vzduch a pomaly klesajte. Keď relaxujete, zvážte niečo príjemné.

obezita

Jednotlivé príčiny nadváhy

Každý prichádza z rôznych dôvodov. Príkladmi sú:

  • Príliš veľa jedla alebo občerstvenia, napríklad kvôli stresu alebo počas tehotenstva.
  • Pite príliš veľa sladkých nápojov, ako sú nápoje a šťavy sýtené oxidom uhličitým.
  • Piť príliš veľa alkoholu. Alkoholické nápoje obsahujú veľa kalórií.
  • Príliš veľa alkoholu môže preto viesť k nadváhe.
  • Menej tréningov a cvičení, napríklad kvôli chorobe, zraneniu alebo nedostatku času.
  • Zmeny životného štýlu (viac či menej jedla), ako napríklad spolužitie, deti, nezamestnanosť, odchod do dôchodku.
  • Ukončenie fajčenia môže byť tiež spojené s prírastkom hmotnosti.

Zistite, čo a koľko jete

Je charakteristické, že najjemnejší ľudia sú presvedčení, že … v skutočnosti veľa nekonzumujú! Ale ak sú v pokušení na týždeň, zapíšte si všetko, čo sa zjedlo, vrátane slaných tyčiniek, ovocných štiav alebo kalórií sódy, ktoré považujú za nevinné občerstvenie, ukazuje sa, že to nie je pravda!

Neoprávnené presvedčenie, že niekto jedí menej, čiastočne kvôli nevedomosti, ale aj s klamlivými, podvádzajúcimi sa – je ľahšie zaobchádzať s kilami ako s návštevou, ktorú nemôžeme ovplyvniť, ako s jedinou vinou. Ale iba tento druhý postoj nám umožňuje vidieť
chcete sa zbaviť zbytočných kíl.
Mnohí z nás zabúdajú na kalórie, ktoré absorbujeme, keď jeme, takže by sme mali horieť. Ak však jedeme príliš veľa alebo si vyberáme nevhodné kalorické výrobky, tak tomu tak nie je. V tomto prípade sa nadbytočná energia, ktorú telo nevyužíva na súčasné potreby, ukladá vo forme tukového tkaniva.
Pravdou je, že prebytok len 100 kalórií denne je dosť (150 gramov jogurtu je viac!) Na získanie hmotnosti až 5 kg! Zrejme rovnaký vynález televíznych pilotov môže získať váhu za rok od 1 do 5 kg!

pl cs es fr it nl pt ro sv de hu hr el bg

Pochádzam z Košíc. Od roku 2012 som dietológom. Pomohol som stovkám ľudí s rôznymi problémami. Najväčšiu spokojnosť cítim vtedy, keď vidím u svojich zverencov nielen efekty, ale predovšetkým zmenu spôsobu myslenia a prístup k jedlu. Špecializujem sa na autoimunitné ochorenia a zníženie telesnej hmotnosti.