Sexuálna kondícia mužov – na čom závisí? Impotencia

Impotencia

U väčšiny mužov je determinantom sexuálna kondícia schopnosť ľahko dosiahnuť erekciu. Dokonca aj jedno zlyhanie v tejto oblasti je pre nich trápne, a ak sa situácia opakuje, stres začína narastať.

Impotencia? Len kľud

Muži reagujú rôzne, ak vyjdú najavo Impotencia, niektorí hľadajú chybu u partnérky, iní tvrdohlavo tvrdia, že je s nimi niečo zle. A v skutočnosti má impotencia veľmi konkrétnu príčinu, aby ju nájsť a pokonať vystačí trpezlivosť, pokoj a otvorenosť.

Impotencia

Životný štýl – všetkého veľa, škodí

Impotencia môžu vyplývať zo špecifického životného štýlu. Nával povinností a únava, ktorá z toho vyplýva, nepomáhajú sa uvoľniť v posteli. Navyše, v štádiách predĺženého stresu, klesá libido a predĺžená sexuálna abstinencia zvyšuje rozsah porúch.

Stres je často sprevádzaný návykovými látkami. Cigarety, alkohol a príliš veľa kofeínu môžu ovplyvniť erekciu bez ohľadu na vek muža.

V takejto situácii by sa človek mal upokojiť a mierne spomaliť. Obom partnerom príde vhod dlhší odpočinok, najlepšie v prírode, v kombinácii s fyzickou aktivitou. Pomôže tiež obmedzenie užívania návykových látok a prechod na zdravší stravovací režim. Na posilnenie libida slúži diéta bohatá na zinok a vitamíny skupiny B. Tieto zložky sa nachádzajú predovšetkým v celých zrnách, morských plodoch a zelenine.

Impotencia

Zdravotné problémy – aké choroby sťažujú erekciu?

Erektilné dysfunkcie veľmi často postihujú dospelých mužov, a sú výsledkom rôznych ochorení a neduhov. Impotencia nie sú len príznakom poklesu produkcie testosterónu, ale patrí tu aj diabetes, hypertenzia, ateroskleróza alebo choroba chrbtice, rovnako ako spožívanie liekov na tieto ochorenia. Po dosiahnutí veku 50 rokov, stojí za to si skontrolovať hladinu testosterónu a hladinu prolaktínu, a overiť si svoje zdravie.

Ak neprichádza erekcia sama

Bez ohľadu na vek a životný štýl, cvičenia na posilnenie penisa a panvových svalov pomáhajú pri stimulácii libida a erekcie. Dobré výsledky možno dosiahnuť aj pomocou dobre zvolených sexuálnych techník a pomocou gadgetov zvyšujúcich citlivosť erogenných zón. Niekedy to stačí. Impotencia si však niekedy vyžaduje spoluprácu so špecialistom – sexuológom, endokrinológom alebo pomoc psychoterapeutov.

Sending
User Rating 5 (1 vote)

Pochádzam z Košíc. Od roku 2012 som dietológom. Pomohol som stovkám ľudí s rôznymi problémami. Najväčšiu spokojnosť cítim vtedy, keď vidím u svojich zverencov nielen efekty, ale predovšetkým zmenu spôsobu myslenia a prístup k jedlu. Špecializujem sa na autoimunitné ochorenia a zníženie telesnej hmotnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

* Checkbox GDPR is required

*

I agree